Propozice a přihláška do Kopřivnické ligy 2020-2021

II. ročník Kopřivnické ligy tentokrát jako série online turnajů v rapid šachu

Abychom i letos mohli zorganizovat kopřivnickou ligu, přenesli jsme ji od šachovnic do virtuálního prostředí. Soutěžit se bude od prosince 2020 do května 2021 v sérii 12ti turnajů hraných švýcarským systémem. Liga je určena pro všechny zájemce, kteří mají chuť si zahrát. Jde nám nejen o propagaci šachu v Kopřivnici a okolí, ale především o společnou radost ze hry. Podmínkou pro účast je pouze odeslání přihlášky emailem. Na konci ligy budou odměněni 3 nejlepší hráči. Podrobnosti jak se správně přihlásit do ligy naleznete přímo v přihlášce.


12 turnajů – 72 herních kol – 3 vítězové
Začátky vždy ve 20:00h

Odkaz na ligu
:
https://lichess.org/team/koprivnicka-liga-20202021


Ředitel ligy: Jan Kozohorský
Rozhodčí ligy: Petr Holuša
Startovné: bez startovného
Systém ligy: 12 turnajů švýcarským systémem na 6 kol (podrobnosti níže)
Délka partií: 2×10 minut, bez bonusů, přestávka 3 minuty po každém kole
Ceny: nejlepší 3 hráči ligy získají věcné ceny a vítěz si odnese pohár
Přihlášky: lze se přihlásit kdykoli během ligy, odkaz viz níže


Přihlášky posílejte na email: prezident@smkakoprivnice2020.cz


Odkaz na propozice:
https://www.smkakoprivnice2020.cz/wp-content/uploads/2020/12/propozice_koprivnicka_liga_2020-2021.pdf

Odkaz na přihlášku:
https://www.smkakoprivnice2020.cz/wp-content/uploads/2020/11/prihlaska-do-koprivnicke_ligy_2020-2021.pdf


Systém ligy

Soutěžit se bude od prosince 2020 do května 2021. Jako herní dny jsou určeny 1. a 3. úterý v měsíci. Přesto si pořadatel vyhrazuje právo z jakéhokoli důvodu přesunout některý turnaj na jiný termín. Informace o nejbližším soutěžním turnaji naleznete buď přímo v odkaze na ligu https://lichess.org/team/koprivnicka-liga-20202021, nebo na webových stránkách pořadatele https://www.smkakoprivnice2020.cz/koprivnicka-liga-2020-2021/ .

První turnaj byl stanoven na 1. 12. 2020, začátek ve 20:00 hodin.

Celkem je naplánováno 12 soutěžních turnajů, každý se bude hrát švýcarským systémem na 6 kol, bez zápočtu na FIDE ELO. Délka partií byla stanovena na 10 minut pro každého hráče, bez bonusů. Mezi jednotlivými koly budou pauzy v délce 3 minuty.

Systém hodnocení

Po skončení každého turnaje systém vyhodnotí výsledky jednotlivých hráčů a sestaví tabulku s pořadím. Na základě tohoto pořadí získají hráči ligové body (dále jen „LB“), které se vypočítají podle následující rovnice:

LB(h) = ( √n ⁄ √k(h) ) × 4,

kde LB(h) jsou ligové body hráče h, n je počet hráčů, kteří se zúčastnili daného turnaje, a k(h) je umístění hráče h v daném turnaji. Pravá strana rovnice se násobí číslem 4, čímž poslední hráč v daném turnaji získá 4 LB.

Ve výsledcích se LB prezentují na 1 desetinné místo, jejich výpočet ovšem probíhá na několik desetinných míst, aby zaokrouhlením nedocházelo k rovnosti LB. Rovnice pro výpočet LB zohledňuje počet hráčů v daném turnaji, proto hráči získají rozdílné LB za stejné umístění v různých turnajích, pokud se počty hráčů v těchto turnajích liší. Čím vyšší počet hráčů v turnaji, tím vyšší je i bodové ohodnocení, především na předních místech.

Každý hráč, který se aktivně zúčastní daného turnaje, tedy získá minimálně 4 LB. V případě, že hráč nebude moci z jakéhokoli důvodu odehrát ani jedno kolo turnaje, do kterého se přihlásil, nezíská žádný LB. Na konci ligy se všechny LB sečtou a odměněni budou 3 nejlepší hráči.


Přejeme všem hodně úspěchů a radost ze hry!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *