Goryachkina okamžitě srovnala po 5. partii!

Goryachkina nemeškala a nenechala vést mistryni světa v zápase příliš dlouho, ihned po 5. partii srovnala. Nyní se hraje 6. partie, poté se zápas přesune ze Šanghaje do Vladivostoku.

Ruská velmistryně nikdy neporazila Ju Wenjun, až do 5. partie. Goryachkina dokonce nikdy nehrála v lepší pozici proti světové šampiónce. Je stále mladá hráčka a na vrcholu svého rozvoje. Hned v prvních partiích ukázala, že bude vést proti šampiónce tuhý boj. I přestože prohrála 4. partii, hned v 5. ukázala, že je právem vyzývatelkou.

Goryachkina překvapila tahem 1. c4, který nechal Ju Wenjun se hned zamyslet. V Anglické hře se hráčky pustily do velmi ostré varianty. Ju Wenjun vymyslela novinku 12… Se4, Goryachkina se dostala mimo svou přípravu a černá rychle získala slibnou pozici.

Po 16. Db5+ přišla Ju Wenjun s Dd7 a nezbytnou výměnou dam, černá získala za to kompenzaci v podobě nebezpečného d pěšce. Hra se po pár chybách na obou stranách 29… g6? a 31. Vxf7? zdála remízová, ale vážné zaváhání Ju Wenjun po 34… Jc6?? (místo 34… Jc4) pomohlo Goryachkině vážně zkonsolidovat její výhodu a konvertovat její snahu v plný bod po 15 tazích později.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.